फिल्महरूको पूर्व-सेन्सरशीप: सर्वोच्च अदालतद्वारा सूचना एवम् प्रसारण मन्त्रालय र सेन्सर बोर्डलाई सूचना जारी

सर्वोच्च अदालतले सूचना एवम् प्रसारण मन्त्रालय र सेन्ट्रल बोर्ड अफ फिल्म सर्टिफिकेशन (सीबीएसई) अर्थात् केन्द्रीय फिल्म प्रमाणीकरण बोर्डलाई सूचना जारी गरेको छ र फिल्महरूको पूर्व-सेन्सरशीपका लागि दिशा-निर्देशनहरूको माग गर्ने याचिकामा उनीहरूका जवाफ मागेको छ।

न्यायमूर्ति ए.के. सिकरी र अशोक भूषणको एक पीठले हिजो एउटा आदेश दिएको छ। याचिकाकर्ताले युगान्तकारी फिल्म निर्माता श्याम बेनेगलको नेतृत्वमा गठित एक समितिद्वारा दिइएको प्रतिवेदनमाथि कार्यवाहीको माग गरेको छ जसमा अन्य कुराहरूका साथै के सुझाव दिइएको छ भने सेन्सर बोर्डको भूमिका फिल्महरूको प्रमाणीकरणसम्म मात्रै सीमित हुनु पर्दछ।

सर्वोच्च अदालत समक्ष आफ्नो याचिकामा याचिकाकर्ताले फिल्महरूको पूर्व-सेन्सरशीपलाई हटाएर फिल्महरूको सेन्सरशीपमा छूटको माग गरेका छन्।