नेपालमा प्रधान मन्त्री ओलीको नेतृत्ववादी नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी – एमाले र प्रचण्डको नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी-माओवादी केन्द्र गाभिएर एक शक्तिशाली दल बनेको छ

नेपालको ऐतिहासिक संघीय एवम् प्रादेशिक चुनाउहरूमा भारी बहुमत हासिल गरेपछि नेपालको नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी – एमाले र नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी – माओवादी केन्द्र गाभिएका छन् र एउटा नयाँ शक्तिशाली दल बनेको छ।

प्रधान मन्त्री के.पी.शर्मा ओलीको नेतृत्वमा नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी – एमाले-को वाम गठबन्धन र भूतपूर्व प्रधान मन्त्री प्रचण्डको नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी – माओवादी केन्द्रले डिसेम्बर महिनामा प्रदेश तथा राष्ट्रिय सभाका चुनाउमा 275 सदस्यीय राष्ट्रिय सभामा 174 सीटहरू जितेको थियो जसले यो हिमाली राष्ट्रलाई अत्यन्तै खाँचो परिरहेको राजनीतिक स्थिरता दिने आशा धेरैले गरेका छन्।

यी दुई कम्युनिष्ट मित्र पार्टीहरू सोमबार राति एक बैठकमा गाभिन तयार भएको खबर काठमाण्डू पोस्टले दिएको छ। यसमा भनिएअनुसार बालुवाटारमा बसेको पार्टी एकता  समन्वय समितिले थप एकीकरण प्रक्रियाका लागि सात बुँदे सम्झौता तयार पारेको छ।

खबरमा भनिएअनुसार एकीकृत पार्टीलाई नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी नामाकरण गरिनेछ। पार्टी एकता समन्वय समितिका एकजना सदस्यले यो सम्झौताका साथै अब माओवादी केन्द्र सरकारमा सामेल हुनेछ भनेका छन्।