नेपालमा नवनिर्वाचित सांसदहरूले शपथ लिए

नेपालमा नवनिर्वाचित सांसदहरूले हिजो शपथ लिएका छन्। राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले हिजो अपरान्ह काठमाडौंमा प्रतिनिधि सभाका ज्येष्ठ सदस्य महन्थ ठाकुर र राष्ट्रिय सभाकी ज्येष्ठ सदस्य तारा देवी भट्टलाई शपथ खुवाउनुभयो। सो समारोहमा उप-राष्ट्रपति नन्दबहादुर पुन, प्रधान मन्त्री के.पी. शर्मा ओलीका साथै अन्य विशिष्ट व्यक्तित्वहरूको पनि उपस्थिति रहेको थियो। त्यसपश्चात् साँझ श्री ठाकुरले प्रतिनिधि सभाका अन्य सदस्यहरू तथा श्रीमती भट्टले संसदको माथिल्लो सदन राष्ट्रिय सभाका अन्य सदस्यहरूलाई शपथ खुवाउनुभयो। संसदको तल्लो सदन प्रतिनिधि सभाको लागि ऐतिहासिक निर्वाचन गत वर्ष 26 नोभेम्बर तथा 7 डिसेम्बरमा गरी दुइ चरणमा भएको थियो। त्यस्तै गत महिनाको 7 तारिखमा राष्ट्रिय सभाको लागि मतदान भएको थियो। निर्वाचनमा नेकपा (एमाले) र नेकपा (माओवादी केन्द्र)-को वाम गठबन्धनले विशाल जित दर्ता गरेको थियो। 275 सदस्यीय प्रतिनिधि सभामा 174 सीटहरू जितेर वाम गठबन्धनले दुइ-तिहाई बहुमत हासिल गरेको छ। वाम गठबन्धनले 59 सदस्यीय राष्ट्रिय सभामा 39 सीटहरू जितेको थियो। यसैबीच राष्ट्रपति भण्डारीले आज संसदको दुवै सदनहरूको पहिलो बैठक बोलाउनुभएको छ।