राष्टप्रति रामनाथ कोविन्दको भोलिदेखि मरिसस र माडागास्करको भ्रमण

राष्ट्रपति रामनाथ कोविन्द भोलिदेखि मरिसस र माडागास्कको भ्रमणमा रहनु हुने छ। नयाँ दिल्लीमा मिडियालाई यसको जानकारी दिँदै परराष्ट्र मन्त्रालयमा संयुक्त सचिव सञ्जय पाण्डाले राष्ट्रपति मरिससको 50 औँ स्वतन्त्रता दिवस समारोहका मुख्य अतिथि बन्ने बताउनुभयो। यो भ्रमणका क्रममा चारवटा समझदारी पत्रमा हस्ताक्षर गरिने पनि सम्भावना छ।

बुधबारदेखि सुरु हुने दोस्रो चरणको भ्रमणअन्तर्गत राष्ट्रपति 18 औँ शताब्दीदेखि नै भारतको समुद्री सम्पर्क बनेको माडागास्कर पुग्नु हुने छ। परराष्ट्र मन्त्रालयमा सचिव नीना मल्होत्राले भारतका माडागास्करसँग धेरै न्याना र सुमधुर सम्बन्धहरू रहिआएका र भारत यो देशसँग अझ प्रगाढ सम्बन्धहरू स्थापित गर्न तयार छ भन्नुभयो।

राष्ट्रपतिले त्यहाँका शीर्ष नेताहरूसँग वार्ता गर्नु हुने छ। उहाँको यस भ्रमणले दुई राष्ट्रहरूबीचको फाँटो मेटाउने अपेक्षा गरिँदै छ।