प्रधान मन्त्री मोदीद्वारा सौर ऊर्जाको अधिक प्रयोगमाथि जोड

प्रधान मन्त्री नरेन्द्र मोदीले दैनिक जीवनमा सौर ऊर्जाको धेरै भन्दा धेरै प्रयोगलाई बढुवा दिने आवश्यकतामाथि जोड दिनुभएको छ। हिजो साँझ वाराणसीमा डीएलडब्ल्यू क्याम्पसमा एक जनसभालाई सम्बोधित गर्दै श्री मोदीले भन्नुभयो, दैनिक जीवनमा सौर ऊर्जाको प्रयोगले महिलाहरूको जीवन राम्रो हुनेछ र पर्यावरण पनि सुरक्षित हुनेछ।

प्रधान मन्त्रीले भन्नुभयो, वाराणसी स्थित डिजल लोकोमोटिभ वर्क्सको आधुनिकीकरण र विस्तारका कैयौं योजनाहरू विचाराधीन छ र यसबाट रोजगारको अवसर बढनेछ। केन्द्रद्वारा सुरू गरिएका कैयौं जन-कल्याण योजनाहरूको उल्लेख गर्दै उहाँले भन्नुभयो, गरीब मानिसहरूका लागि स्वास्थ्य समस्याहरूको निदान गर्न आयुषमान भारत योजनाको सुरू गरिसकिएको छ।

श्री मोदीले 8 अर्ब रुपियाँको लागतमा कैयौं योजनाहरूको उद्घाटन र शिलान्यास गर्नुभयो।

प्रधान मन्त्रीले वाराणसीमा मडुआडीह र पटनाबीच चल्ने रेलगाडी जन-शताब्दी एक्सप्रेसको पनि उद्घाटन गर्नुभयो। उहाँले वाराणसीमा विभिन्न विकासशील परियोजनाहरूको सुरुवात गर्नुभयो।

यसभन्दा पहिले प्रधान मन्त्री मोदी र भारत भ्रमणमा आउनुभएको फ्रान्सका राष्ट्रपति इम्यानुएल मैक्रोंले मिर्जापुर जिल्लामा 101-मेगावाटको सौर ऊर्जा संयन्त्रको उद्घाटन गर्नुभयो। दुइ नेताहरू दीनदयाल हस्तकला संकुल पनि जानुभयो र शिल्पकारहरूसित कुराकानी गर्नुभयो। प्रधान मन्त्री मोदी र श्री मैक्रों वाराणसीको प्रसिद्ध अस्सी घाट जानुभयो र नाउमा गंगा घाट पनि जानुभयो।