रसियाली सेनाले घुटाबाट 52 असैनिकहरूलाई बचाएर निकालिएको बताएको छ

रसियाली सेनाले सिरियाको विद्रोहीहरूको कब्जामा रहेको पूर्वी घुटाबाट स्थानीय अधिकारीहरूसित वार्तापछि 26 बच्चाहरू समेत 52 जना असैनिकहरूलाई बचाएर निकाल्न सक्षम भएको बताएको छ।

एक बयानमा सेनाले भनेअनुसार मिस्रबा शहरका वासीहरू ती असैनिकहरूलाई अस्थायी शरणार्थी शिविरमा लगिएको छ।

घुटामा भयङ्कर लडाइँ जारी छ र सिरियाली सेनाले भनेअनुसार उसले विद्रोहहरूद्वारा कब्जा गरिएको क्षेत्रको प्रमुख शहरलाई घेरेको छ र राजधानी दमसकस नजिक विद्रोहीहरूको कब्जामा रहेको यो क्षेत्रलाई मुक्त गर्ने प्रयास गर्दैछ। हालैका साताहरूमा 1 हजारभन्दा धेरै असैनिकहरू मारिएका खबर छ।

यसैबीच रसिया, ईरान र टर्कीका विदेश मन्त्रीहरूमाझ एउटा प्रारम्भिक त्रिपक्षीय बैठक सिरियाको स्थितिमाथि छलफल गर्न, साथै एप्रिल महिनामा तीन मुलुकका नेताहरूद्वारा सिरियामाथि शिखर सम्मेलनका लागि कार्यसूची तयार गर्न शुक्रबार कजाख्स्तानको राजधानी अस्तानामा हुनु छ।

सिरियामा गृह युद्धका सात वर्ष भइसक्यो र यो क्षेत्रमा अझ पनि लगभग 4 लाख मानिसहरू बसोबास गर्छन् भनी मानिन्छ।