رئیس جمهور سریلانکا کمیته ویژه‌ای را برای بازرسی سری انفجاراتی در آن کشور تشکیل داده است.

رئیس جمهور سریلانکا مایتریپالا سریسنا تشکیل کمیته ویژه‌ای برهبری یک قاضی بازنشسته دیوان عالی آن کشور برای بازرسی حملاتی وتقدیم نمودن گزارشش درطول دو هفته را اعلام نموده است. سیزده مظنون محلی برای دست داشتن شان به آن سلسله انفجاراتی دیروز در سراسر آن کشور که درآن ۲۰۷ نفر جان خود را از دست دادند، دستگیر نموده شده اند.

بدنبال آن حملات هدفگیر سه هتل پنج ستاره‌ای در پایتخت کلمبو و سه کلیسا در سراسر آن کشور دست کم ۴۵۰ نفر مجروح و در بیمارستان بستری شده اند. یک دستگاه نیرومند نزدیک به ناحیه تودیعی فرودگاه بین المللی باندرانایکه عصر گذشته خنثی ساخته شده. امنیت در همۀ محلات حساس سخت تر شده است.

نخست وزیر سریلانکا رانیل ویکرما سینگه گفته است که دولت راجع به این چینن حملات اطلاعات کارآگاهی داشته بود و این مورد رسیدگی قرار می گیرد که چرا اقدامات احتیاطی بعمل آورده نشده. آقای ویکرماسینگه در یک بیانیه دیر دیشب گفت که اسامی مظنونی که نشان داده شده آنها مردم محلی اند اما بازرسان این حقیقت امر را بازرسی خواهند نمود که آیا آنها دارای هیچ ارتباط جهانی بودند یا خیر.

درعین حال، مقررات منع عبور ومرور که بعد از ظهر گذشته در سراسر آن کشور تحمیل شده بود، از میان برداشته شده است.  مدرسه‌ها تا فردا مسدود خواهند ماند درحالیکه دانشگاه‌ها هدایت یافته اند که تا دستور آینده بحالت تعطیلی بمانند.