آخرين اخبار جهان

باوجود دستگیریِ مامورِ اسبق پلیس مینیاپولیس، هیچ کاهش در خشونت برسرِ مرگِ جرج فلوید در ایالاتِ متحده وجود ندارد

باوجود دستگیری مامورِ اسبق پلیس مینیاپولیس، هیچ کاهش در خشونت برسرِ مرگِ جرج فلوید در ایالاتِ متحده وجود ندارد. دیرک چاوین مامورِ اسبقِ پلیس مینیاپولیس متهم به‌قتلِ جرج فلوید در شکنجه قرارگرفته است. ناآرامی با تظاهراتِ مسالمت‌آمیز برسرِ هلاکتی جرج فلوید یک شخصِ سیاه‌پوست افریقایی آمریکایی در بازداشتِ پلیس آغازشده. قتلِ او موجبِ خشم و ناراحتی در سراسرِ ایالاتِ متحده گردیده است. مردم به‌خیابان‌ها آمدند و با پلیس زد و خورد نمودند. مقرّراتِ منع عبور و مرور حدوداً در ۴۰ شهر ایالاتِ متحده به‌اجرا درآمده شده است. رئیس جمهور دونالد ترامپ قتلِ جرج را موردِ نکوهش قرارداده و راجع به‌فراهمی عدالت به‌خانوادۀ جرج قول داده است.

۲۳۹ موردِ جدیدِ کووید-۱۹ در روزِ یک‌شنبه در نپال گزارش شده‌اند

۲۳۹ موردِ جدیدِ کووید-۱۹ در روزِ یک‌شنبه در نپال گزارش شده‌اند. این بزرگترین تعدادِ عفونت‌زدگانِ ویروسِ کُرونا در ظرفِ روزِ واحد در نپال است. بقرارِ وزارتِ بهداشتِ نپال، تعدادی کلّ عفونت‌زدگانِ ویروسِ کُرونا به ۱۷۹۸ رسیده است. با بهبودیابی دو مریضِ دیگر تعدادِ بهبودیافتگان در نپال به ۲۲۱ نفر رسیده است.

خدماتِ پروازهای داخلی و اتوبوس در بنگلادش ازسر گرفته است

خدماتِ پروازهای داخلی و اتوبوس در بنگلادش ازسر گرفته است. این بدنبالِ تصمیم دولتِ آنکشور برای عدم تمدیدِ مدّتِ تعطیلاتِ عمومی فراتر از سی‌ام مه ۲۰۲۰ بعمل آمده. وزارتِ هواپیمای مدنی بنگلادش به‌شرکت‌های خطوط هوایی هدایت داده است که برای رعایت از فاصله‌گیریِ اجتماعی حدّاقل ۳۰ درصد صندلی‌ها را خالی بگذارند. حرکتِ اتوبوس و خودروهای دیگر بعد از مدّت تقریباً دو ماه نیز ازسر گرفته است. ۵۰ درصد صندلی‌ها در اتوبوس هم برای فاصله‌گیریِ اجتماعی خالی خواهند ماند.

در یک رویداد تصادم خودرو و کامیون در نپال ۱۲ نفر کُشته ۲۱ تنِ دیگر زخمی شده‌اند

در یک رویداد تصادم خودرو و کامیون در نپال ۱۲ نفر کُشته ۲۱ تنِ دیگر زخمی شده‌اند. یک خودرو پُر از کارگرانِ مهاجر که در وسطِ قرنطینه از هند به‌نپال می‌رفت، در قسمتِ جنوبی نپال به‌یک کامیون بهم خورده. مامورین ابراز نموده‌اند که در اثرِ این تصادم ۱۲ نفر کُشته و ۲۱ نفر تنِ دیگر زخمی شده‌اند. این تصادم در ناحیۀ جنگل متراکم در روزِ یک‌شنبه در بخش بانکه رخ داده.

کشتی آی ان اس جالاشوای نیروی دریایی هند با ۶۸۵ نفر از اتباع هندی از کلمبو رهسپار توتیکورین ایالتِ تامیل‌نادوی هند شده

کشتی آی ان اس جالاشوای نیروی دریایی هند با ۶۸۵ نفر از اتباع هندی از کلمبو رهسپار توتیکورین ایالتِ تامیل‌نادوی هند شده. نیروی دریایی هند ابراز نمود که این کشتی در روزِ یک‌شنبه از سریلانکا عازمِ هند گردیده، آن هندیان شاملِ ۵۵۳ مرد، ۱۲۵ زن و ۷ کودک می‌باشند. قرار است این کشتی نیروی دریایی هند در روزِ دوشنبه واردِ توتیکورین بشود. این سوّمین مسافرتِ کشتیِ مذکور تحت میسیونِ وانده بارت برای برگرداندنِ هندیان گیرافتاده به‌میهن می‌باشد.

سه تروریستِ پاکستان در خلالِ خنثی‌سازی سازی کوشش رخنه‌گری بزرگ‌شان توسطِ ارتشِ هند در امتدادِ خطّ کنترل واقعی در جامو و کشمیر کُشته شدند

سه تروریستِ پاکستان در خلالِ خنثیٰ‌سازی کوشش رخنه‌گری بزرگ‌شان توسطِ ارتشِ هند در امتدادِ خطّ کنترل واقعی در جامو و کشمیر کُشته شدند. مسئولین در روزِ دوشنبه ابراز نمودند که سه تروریست مسلح باندازۀ کافی در دورانِ خنثٰی‌سازی کوشش رخنه‌گری بزرگ‌شان در نوشیرای بخش راجوری جامو و کشمیر کُشته شدند. اجسداد همۀ سه تروریست مقتول توسط گروه‌های جستجویی در روز دوشنبه یافته شده، مقدار کافی سلاح‌ها و مهمات در خلالِ عملیات کشف و ضبط نموده شدند.

نخست وزیرِ هند نارندرا مودی آرزومندِ بهبودیابی سریعانه نخست وزیرِ ارمنستان و خانواده‌اش شده است

نخست وزیرِ هند نارندرا مودی آرزومندِ بهبودیابی سریعانه نخست وزیرِ ارمنستان و خانواده‌اش شده است. نخست وزیرِ هند در روزِ دوشنبه برای بهبودیابی سریعانه نخست وزیرِ ارمنستان نیکول پاشینیان و خانواده‌اش از کووید-۱۹ اظهارِ آرزومندی نموده با ابراز اینکه هند در این جنگ علیه بیماریِ همه‌گیرِ ویروسِ کُرونا با ارمنستان ایستاده است.

نخست وزیرِ هند گفت که تصامیمِ کابینۀ مرکزی تغییراتِ مثبتی را در زندگانی کشاورزان، کارمندان و کارگران بوجود خواهد آورد

نخست وزیرِ هند گفت که تصامیمِ کابینۀ مرکزی تغییراتِ مثبتی را در زندگانی کشاورزان، کارمندان و کارگران بوجود خواهد آورد. او گفت که تصامیمِ دولتِ هند منافع زیادی را به‌کشاورزان، تاجرانِ فولاد و شرکت‌های خرد، کوچک و متوسط خواهد رسانید. نخست وزیر اهمیتِ تلاش‌های دولت برای فراهمی وام‌ها به‌تاجرانِ فولاد را تحتِ فشار گذاشت. او اظهار داشت که بیش پنجاه درصد مردم از برنامۀ سوانیدهیِ نخست وزیر سود خواهند برد.

میزانِ بهبودیابی از کووید-۱۹ در هند به ۴۸.۱۹ درصد رسیده است

میزانِ بهبودیابی از کووید-۱۹ در هند به ۴۸.۱۹ درصد رسیده است. وزارتِ بهداشتِ هند حاکی است که ۴۸۳۵ نفر از مریضانِ کووید-۱۹ در طولِ ۲۴ ساعتِ گذشته بهبودیافته‌اند و اینطور میزانِ بهبودیابی در این کشور به ۴۸.۱۹ درصد رسیده. وزارتِ بهداشت مضافاً حاکی است که ۹۲ هزار نفر از مبتلایانِ کووید-۱۹ در هند تابحال بهبود پیداکرده‌اند. اکنون ۹۳۳۲۲ موردِ فعال کووید-۱۹ در هند وجود دارند. میزانِ مرگ و میر بعلّتِ کووید-۱۹ در هند محض ۲.۸۳ درصد است.