آخرين سرخط اخبار جهان

۹۵۵۲۷ نفر از مبتلایانِ کووید-۱۹ تابحال در هند بهبودیافته‌اند. ۳۷۰۸ نفر از مریضانِ عفونتِ ویروسِ کُرونا در طولِ ۲۴ ساعت گذشته بدنبالِ بهبودیابی از بیمارستان‌های این کشور مرخّصی یافته‌اند. میزانِ بهبودیابی از کووید-۱۹ در هند به ۴۸ درصد رسیده است.

نخست وزیرِ هند نارندرا مودی امروز از طریق کنفرانسِ ویدیویی به‌جلسۀ مراسم جشن‌گیری ۱۲۵مین سالروزِ کنفدراسیون صنایع هند خطاب نمود.

نخست وزیر گفت که تولید ناخالصِ داخلی هند بزوری به‌مسیر برخواهد گشت. او افزود که قرنطینه پشت سرمان قراردارد. همۀ ما باید بازسازیِ اقتصاد را موردِ توجّه قرار بدهیم و هند متکی بخود را تحت فشار بگذاریم.

نخست وزیرِ هند اظهار داشت که نبوغ و فنّاوری دو ستون تحرّک رشدِ هنداند. او گفت که سیاست‌های جدیدِ اقتصادی وقت می‌باشند.

نخست وزیر مودی گفت که اکنون کشاورزانِ هند برای فروختنِ محصولات‌شان به‌بهترین قیمت‌ها در هرکجا در این کشور آزاداند. کشاورزانِ هند دیگر به‌ترحم کمیته بازاریابی محصولاتِ کشاورزی قرار ندارند.

بخش زغال سنگ و معدنیات نیز برای بخشِ خصوصی بازگشوده شده‌اند. دولتِ نقش تسهیل دهنده را برای بازرگانی‌ها ایفا خواهد کرد.

نخست وزیر مودی گفت که جهان بعنوان یک شریکِ معتمد و ثبات‌پذیر به‌سوی هند می‌نگرد. لزومی دارد که ما بدین مناسبت ظهور نماییم.

نخست وزیر هند گفت که دولت آزادی بیشتری به‌صنایع فراهم خواهد آورد و در هرکدام امور بازرگانی دخالت نخواهد کرد.

نخست وزیر مودی ابراز نموده که باید فشار بر آن باشد که تولیدیافته در هند برای جهان است. این اقدام تولیداتِ محلّی‌مان را در سراسرِ جهان مقبول و مشهور خواهد ساخت.

نخست وزیرِ هند اظهار داشت که لزومی دارد که ما بزودی واردات‌شان را کاهش بدهیم. عدّه‌ای از اقلامِ الکترونیکی را می‌توان در هند تولید نمود. این نیز فرصت‌های فراوان شغل و کار را فراهم خواهد کرد.

نخست وزیر مودی از مالکان شرکت‌ها برای نقش‌شان در تولید نمودن سیصد هزار کیت تجهیزاتِ محافظتِ شخصی که در مبارزه با کووید-۱۹ بکاربرده شده، سپاسگزاری نموده.

نخست وزیر گفت که داستانِ رشد هند با عزم راسخ شرکت‌داران‌مان برای به‌جلو بردن مبارزه هند متکی بخود بزودی برخواهد گشت. نخست وزیر افزود که او بطور محکم از صنایع هند پشتیبانی خواهد کرد. هرکمکِ ضروری برای متکی بخود ساختن هند فراهم آورده خواهد شد.