آخرين سرخط اخبار جهان

نخست وزیر هند نارندرا مودی و نخست وزیر موریس پراویند جوگناوت ساختمان دیوان عالی جدید موریس بنا شده از کمک هند را گشایش دادند.

نخست وزیر مودی گفت که دوستی هند و موریس کیفیت ویژه دارد. این ساختمان جدید دیوان عالی موریس نشانگر همکاری و ارزش‌های مشترک‌مان است. آقای مودی گفت که مدل عمران هند متمرکز به‌بشر است.

وزارت آیوش هند یک سمینار مجازی وزیران همۀ ایالت‌های این کشور را برای بکار اندازی مراکز مراقبت بهداشتی آیوش برگزار نمود. آقای شریپاد یسو نایک مسئول وزیر مشاور در وزارت آیوش یک پرتال میسیون ملی آیوش را براه انداخت.

آقای پراکاش جاوادکار وزیر امور محیطِ زیست، جنگلات و تغییر آب و هوای دولت هند گفته است که هند می‌تواند صحنه‌ای را ایجاد نماید درجاییکه بهترین روش‌های کار در مدیریت محیطِ زیست در کشورهای عضو گروۀ بریکس بمعرض نمایش گذارده شوند.

با بهبودیابی ۳۷۲۲۳ نفر از مبتلایان کووید-۱۹ در طول ۲۴ ساعت گذشته در هند، تعداد بهبودیافتگان از این بیماری همه‌گیر در این کشور به ۱۰۵۷۸۰۵ نفر رسیده است. میزان بهبودیابی از کووید-۱۹ در هند ۶۴.۵۴ درصد است.

۶۴۲۵۸۸ آزمایش کووید-۱۹ در شبانه روز گذشته در هند بعمل آورده شده‌اند. ایالت‌های بیشتری هند اقداماتی را برای انجام دادن آزمایشات زیادی کووید-۱۹ بعمل می‌آورند.

آقای نارندرا سینگ تومر وزیر کشاورزی دولت مرکزی هند اظهار داشته است که دولت برای افزایش دادن درآمد کشاورزان و فراهمی فرصت‌های شغل و کار به‌نوجوانان از برنامۀ نوپایی در زمینۀ کشاورزی تشویق خواهد کرد.

یک شخص پاکستانی متهم توهین به‌مقدسات در یک دادگاه در پیشاور کشته شده. وزارت امورخارجۀ ایالات متحده از پاکستان خواسته است که اصلاحاتی را دنبال نماید.

سفینۀ فضایی آژانس ناسای حامل ولگرد پشتکار به‌مریخ بعد از دُچار شدن بعضی از مسائل فنی بطور عادی کار می‌کند.

شورای ناظم آی پی ال هیئت کنترل برای کریکت در هند برای صورت نهایی دادن جدول برگزاری آی پی ال ۲۰۲۰ و تدارکات دیگری در روز یک‌شنبه تشکیل جلسه خواهد داد. ممکن است، مسابقات آی پی ال در خارج از هند برگزار شوند. دولت هند برای برگزاری آی پی ال امسال اجازۀ نهایی خواهد داد.