آخرين اخبار جهان

ائتلاف شمسی بین‌المللی قرارداد چهارچوب را ترمیم می‌نماید تا کشورهای عضو سازمان ملل بتوانند در این گروه شامل بشوند

در یک تحول بزرگ و برای پیشبرد بصیرت نخست وزیر نارندرا مودی برای حصول همگانی‌سازی عضویت ائتلاف شمسی بین‌المللی کشورهای عضو مورد نیاز اجازه داده‌اند. پس از تصویب ترمیم در چارچوب ائتلاف شمسی بین‌المللی، همۀ کشورهای عضو سازمان ملل از جمله کشورهایی که فراتر از این موضوعات می‌باشند اکنون خواهند توانست در ائتلاف شمسی بین‌المللی شامل بشوند.

قرار است نخست وزیر نارندرا مودی امروز به‌هکاتون هوشمند هند خطاب نماید

نخست وزیر نارندرا مودی امروز در ساعت چهار و نیم بعد از ظهر به‌هکاتون هوشمند هند شورای سرتاسری هند برای تعلیم و تربیت فنی خطاب خواهد نمود. او بدین مناسبت با دانشجویان نیز تعاملی خواهد داشت. هکاتون هوشمند هند یک ابتکار عمل سرتاسری کشور برای فراهمی سکویی به‌دانشجویان برای حل و فصل نمودن بعضی از مسایل مهم که ما در زندگانی روزمره خود دُچار آن هستیم می‌باشد. این برنامۀ بزرگ آنلاین با مرتبط ساختن همه شرکای سرتاسر کشور به‌وسیلۀ یک سکوی پیشرفته ویژه‌ای ترتیب داده خواهد شد. بیشتر از ده هزار نفر از دانشجویان برای حل و فصل نمودن ۲۴۳ مسئله از ۳۷ بخش دولت مرکزی، ۱۷ بخش حکومت‌های ایالتی و ۲۰ صنعت مسابقه‌جویی خواهند نمود. نخست وزیر بدین مناسبت راجع به‌سیاست تعلیم و تربیت ملی جدید ۲۰۲۰ نیز سخنرانی خواهد نمود.

ایالات متحده آمریکا به‌شرکت چینی برسرِ سوء استفاده از حقوق انسانی در سین‌کیانگ تحمیل تحریمات نموده است

وزیر امورخارجۀ آمریکا مایک پومپئو گفته است که به‌جوخه‌های تولیدات و ساختمان سین‌کیانگ چین و دو نفر از افسرانش برای ارتباطشان با سوء استفاده شدید از حقوق انسانی بر علیه جامعه اویغور در سین‌کیانگ تحمیل قیودات شده است. آقای پومپئو پس از تحمیل تحریمات توسط وزارت خزانۀ آمریکا از کشورهای سراسر جهان خواستار شده که حزب کمونیست چین را برای سوء استفاده مداومش از حقوق انسانی شهروندانش مورد نکوهش قرار بدهند.

دولت هند قدغن بر پروازهای بین‌المللی را تا تاریخ ۳۱م ماه اوت تمدید نموده

دولت هند درمیان وبای ویروس کرونا قدغن بر پروازهای بین‌المللی را تا تاریخ ۳۱م ماه اوت تمدید نموده است. بهرحال این قیودات برای عملیات باربری بین‌المللی و پروازهای خصوصی به‌تصویب رسیده توسط مدیرکل هواپیمایی غیرنظامی قابل اطلاق نخواهد بود. هند قبلاً پروازهای بین‌المللی را در تاریخ ۲۲م ماه مارس قبل از اعلام قرنطینه بتعلیق انداخته بود.

بازگشایی مجدد سوم از امروز ترتیب اثر می‌یابد؛ انستیتوهای یوگا، سالن‌های ورزشی، قطار مترو، تالارهای سینما و سالن‌های مشروب خوری در خارج از مناطق مهار بازخواهند بود

خطوط راهنمایی جدید برای گشایش فعالیت‌های بیشتر در نواحی خارج از مناطق مهار از امروز ترتیب اثر می‌یابد. روند بازگشایی تدریجی فعالیت‌ها در بازگشایی سوم بیشتر تمدیدیافته است. قیوداتی بر آمد و رفت افراد در هنگام شب از بین برده شده است. بازگشایی موسسات یوگا و سالن‌های ورزشی از تاریخ پنجم ماه اوت مجاز خواهد بود. مراسم جشنگیری سالروز استقلال با فاصلۀ اجتماعی و رعایت پرتکل‌های بهداشتی دیگر مجاز خواهند بود. مدرسه‌ها، دانشکده‌ها و موسسات آموزشی تا تاریخ ۳۱م ماه اوت تعطیل خواهند ماند. مسافرت هوایی بین‌المللی مسافرین بطور محدود تحت ماموریت وانده بارت مجاز شده است. همه فعالیت‌ها به‌جز قطار مترو، تالارهای سینما، استخرهای شنا، پارک‌های تفریحی، تئاترها و سالن‌های مشروب‌خوری در خارج از مناطق مهار بازخواهند بود. مراسم اجتماعی، سیاسی، ورزشی، تفریحی، اکادمیکی، فرهنگی و مذهبی و اجتماعات بزرگ دیگر مجاز نخواهند بود.

پنجمین مرحلۀ ماموریت وانده بارت امروز آغاز می‌شود؛ قرار است ۷۹۵ پرواز هندیان را از ۲۳ کشور استرداد نمایند

پنجمین مرحلۀ ماموریت وانده بارت برای نجات‌دهی هندیان گیرافتاده در خارج از کشور از امروز آغاز می‌شود. این مرحله تا تاریخ ۳۱م ماه اوت ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت. وزیر هواپیمایی غیرنظامی هاردیپ پوری در یک گفتگوی انحصاری با شبکۀ خبری دوردرشان گفت که تحت مراحل متعدد ماموریت وانده بارت بیشتر از ۸۴۵ هزار نفر از هندی‌ها استرداد شده و احتمال می‌رود ۱۲۰۰ پرواز دیگر در ۵ مرحلۀ ماموریت وانده بارت به‌آن افزوده بشوند. وزارت امورخارجه هند گفته است که بطور مجموع ۷۹۵ پرواز از جمله ۶۹۲ پرواز بین‌المللی و یکصد پرواز داخلی برای استرداد هندیان از ۲۳ کشور در پنجمین مرحله ماموریت وانده بارت ترتیب داده شده‌اند.

وزیر دارایی هند نیرمالا سیتارامن گفته است که دولت با رزرو بانک هند برای بازسازی وامها بعلت تاثیر ویروس کرونا کاری را انجام می‌دهد

وزیر دارایی هند نیرمالا سیتارامن گفته است که دولت هند با رزرو بانک هند راجع به‌احتیاجات صنعت برای بازسازی وام‌ها بعلت تاثیر کووید-۱۹ کاری را انجام می‌دهد. وزیردارایی دیروز به‌اجلاس کمیتۀ اجرایی ملی فدراسیون اتاق‌های صنعت و بازرگانی هند خطاب می‌نمود. خانم سیتارامن بطور قاطع گفت که بانک‌ها نمی‌توانند از تدارکات وام به‌شرکت‌های کوچک و متوسط تحت تسهیلات وام اضطراری انکار نمایند و هیچ‌گونه تخلف‌ورزی در این چنین موارد حتماً باید به‌اطلاع این وزارت آورده بشوند. او به‌نگرانی‌های اعضای فدراسیون اتاق‌های صنعت و بازرگانی هند راجع به‌دشواری‌های گریبانگیر شرکت‌های کوچک و متوسط در وامگیری تحت طرح تضمین وام اضطراری، پاسخ می‌داد. وزیر دارایی راجع به‌پیشنهادی برای ایجاد موسسه‌ای برای برخورد با احتیاجات وام روبه‌ظهور به‌صنعت، مطلع ساخت که دولت راجع به‌طرحی برای ایجاد یک انستیتوی عمران مالی در کشور کاری را انجام می‌دهد. خانم سیتارامن مطلع ساخت که تصمیمی راجع به‌کاهش نرخ‌های مالیات بر کالاها و خدمات راجع به‌مواظبت بهداشت و فراوردهای دیگر توسط شورای مالیات بر کالاها و خدمات گرفته خواهد شد.

هند به‌یک سنگ میل بهبودی بیشتر از یک میلیون مورد کووید دست یافته است؛ نرخ بهبودی به‌میزان ۶۴.۵۴ درصد بهبودیافته است

وزیر بهداشت دولت مرکزی هند دکتر هارش واردان از نوزدهمین اجلاس گروه سطح عالی وزیران راجع به‌کووید-۱۹ دیروز در دهلی‌نو ریاست نموده. دکتر هارش واردان ضمن سخنرانی بدین مناسبت گفت که هند به‌یک سنگ میل بیشتر از یک میلیون بهبودی در موارد کووید-۱۹ دست یافته که درنتیجۀ آن نرخ بهبودی به‌میزان ۶۴.۵۴ درصد رسیده است. این نشان می‌دهد که موارد فعال تحت نظارت پزشکی فقط ۳۳.۲۷ درصد یا تقریباً یک سوم موارد مثبت مجموع می‌باشند. او گفت که نرخ هلاکت ناشی از این مرض درهند نیز روبه‌کاهش می‌نهد و درحال حاضر بسطح ۲.۱۸ درصد قراردارد که یکی از پائین‌ترین سطح بسطح جهانی می‌باشد. دکتر هارش واردان راجع به‌شدت امراض گفت که فقط ۰.۲۸ مریض به‌دستگاه تنفس قراردارند، ۱.۶۱ درصد مریض احتیاج به‌پشتیبانی واحد مواظبت شدید دارند و ۲.۳۲ درصد مریض نیاز به‌پشتیبانی اکسیژن دارند.

گروه سطح عالی راجع به‌صادرات کشاورزی که توسط پانزدهمین کمیسیون مالی تشکیل داده شده دیروز گزارش خود را به‌این کمیسیون ارائه نمود

این گروه سطح عالی برای توصیه ابتکارهای فعالیت قابل سنجش برای ایالات بمنظور تشویق از صادرات کشاورزی و توسعه محصولات برای واردات بیشتر تشکیل داده شده بود. این گروه سطح عالی پس از تحقیقات و شور و مشورت‌های گسترده‌ای از سهام‌داران و بخش خصوصی این توصیه‌ها را ارائه نموده است. توصیه‌های بعمل آمده عبارتند از روش برخورد وابسته به‌تقاضا و توجه به‌یک سلسلۀ ارزش ۲۲ محصولات می‌باشد. این گروه توصیه نموده است که بازیکنان بخش خصوصی می‌توانند در کسب نتایج و اجرای طرح صادرات کشاورزی یک نقش مهمی را ایفا می‌نمایند. این گروه اظهار داشته که صادرات اضافی بوجود آمده پس از اجرای این توصیه‌ها احتمال می‌رود شغل و کار تقریباً ۷ الی ۱۰ میلیون را در کشور بوجود آورند.

عیدالاضحی امروز در سراسر کشور برگزار می‌شود

پریزیدنت رامنات کوویند و نایب رئیس جمهور ام ونکائیاه نایدو دیروز در آستانۀ این فستیوال به‌مردم تبریک گفته‌اند. رئیس جمهور در پیامی گفت که عیدالاضحی مظهر روحیۀ فداکاری و اخوت می‌باشد که برای مردم برای انجام کار بمنظور بهبودی همگان الهام‌بخش می‌باشد. پریزیدنت بمناسبت این فستیوال از مردم خواست که در نشاط و شادمانی‌شان دیگران را هم شریک و سهیم بکنند و هماهنگی متقابل را توسعه بدهند.

نخست وزیر نارندرا مودی به‌صنعت تله مخابرات برای تکمیل ۲۵ سال تلفن همراه در کشور تبریک گفته است

ادارۀ تله مخابرات و انجمن اپراتورهای تلفن همراه هند یک برنامۀ آنلاین ویژه‌ای را تحت عنوان پرواز دیجیتال کشور به‌یادبود این رویداد ترتیب داد. نخست وزیر در نامه‌اش از سهم و خدمات شرکت‌های تله مخابرات و انجمن اپراتورهای تلفن همراه در رشد بخش تله مخابرات تحسین و ستایش نموده. او گفت که درحالیکه ۲۵ سال قبل ارتباط یک امر امتیازی بود ولی درحال حاضر این یک وسیله مقتدر سازی است.