آخرين سرخط اخبار جهان

با بهبودیابی ۴۸۹۰۰ نفر از کووید-۱۹ درهند درطول ۲۴ ساعت گذشته به ۱۴۲۷۰۰۵ رسیده است. میزان بهبودیابی از عفونت ویروس کرونا، ۶۸.۳۲ در صد رسیده است.

در ۲۴ ساعت گذشته ۵۹۸۷۷۸ معاینه طبی برای کووید-۱۹ در کشور انجام داده شده است. 

دریک سقوط هواپیما درحین فرونشینی در فرودگاه کوزیکوده ۱۸ نفر کشته و بیشتر از یکصد نفر مجروح شده اند. یک هواپیمای سریع السیر ایراندیا در ماموریت پرواز وانده بارت از دوبی با ۱۹۰ سرنشین که اغلب آنها هندیان گیرافتاده بودند بعلت باران سنگین و باد تند از باند هوایی لغزید. دراین سقوط هواپیما هردو خلبان کشته شدند. برای یک تحقیقات در مورد این سقوط هواپیما دستور داده شده است. 

یک واکسن هندی برای کووید-۱۹ در آخرین مراحل آزمایش قرار دارد. دو هیئت برجسته برای هماهنگی و نظارت روندهای متعدد  تشکیل داده شده اند

وزیر امورخارجه هند دکتر اس جایشانکر با وزیران امورخارجه استرالیا، کره جنوبی، برازیل، اسرائیل و آمریکا مذاکراتی را انجام داده است. وزیر امور خارجه هند با همتایانش درمورد وضعیت کووید-۱۹ و موضوعات مهم دیگر بحث و بررسی نمود. 

انستیتیوی سیرم هندی در پونا و ائتلاف واکسن جهانی (گاوی) با بنیاد گتس برای فراهمی واکسن کووید-۱۹ به فقط کمتر از ۲۵۰ روپیه برای طبقات پسمانده عقد قرارداد نموده. انستیتیوی سیرم هند یکصد میلیون خوراک واکسن کووید-۱۹ را تولید خواهد نمود که توسط دانشگاه آکسفرد، استراوینیکا و نووا ویکس تهیه می شود. 

پاکستان تهدید به ترک گفتن سازمان کنفرانس اسلامی نموده پس از آن که این کنفرانس از پذیرفتن درخواستهای پاکستانی برای یک اجلاس ویژه وزیران امورخارجه راجع به کشمیر انکار نمود. 

روسیه درنظر دارد واکسنش را راجع به کووید-۱۹ در هفته آینده صادر نماید.  نایب نخست وزیر روسیه تاتیانا گولیکووا گفته است که تولید صنعتی این واکسن ممکن است تا ماه سپتامبر ۲۰۲۰ آغاز بشود. 

قرار است انتخابات ریاست جمهوری در بلاروس در روز یکشنبه برگزار بشود. پریزیدنت الکساندلوکا شنکو برای ششمین دوره متوالی در صحنۀ انتخابات حضور خواهد داشت.  

جام جهانی کریکت تی-۲۰ برای ۲۰۲۱ درهند صورت خواهد گرفت. مسابقه امسال که قرار بود در استرالیا صورت گیرد بعلت وبای کووید-۱۹ لغو گردید.