آخرين سر خط اخبار جهان

با بهبودیابی ۵۴۸۵۹ نفر از کووید-۱۹ در طول ۲۴ ساعت گذشته در هند، تعداد بهبود یافتگان در این کشور به ۱۵۳۵۷۴۳ نفر رسیده است. میزان بهبودیابی از این بیماری همه‌گیر در هند ۶۹.۳۳ درصد است.

۴۷۷۰۲۳ آزمایش کووید-۱۹ در شبانه روز گذشته در هند انجام یافته‌اند.

دولت مرکزی هند از حکومتهای ایالتی این کشور خواسته است که امنیت و سلامتی فراهم کنندگان تسهیلاتی نسبت به‌مراقبت بهداشتی، ستاد پزشکی و کارمندان جبهه مقدم در مبارزه علیه کووید-۱۹ را مورد ارجحیت عالی قرار بدهند.

در یک تهاجم جنگجویان در بدگام واقع در جمو و کشمیر ؛ یک کارکن حزب بارتیا جانتا که از تیر تفنگ زخمی شده بود، سپس بعلت جراحتش در بیمارستان جان سپرد.

نخست وزیر هند نارندرا مودی زنجیر فیبر مربوط به‌دریابانی بصری زیر دریایی را در جزایر اندمان و نیکوبار براه انداخت که چنای و پورت بلایر را مرتبط می‌سازد. این اتصال باند گسترده سرعت عالی را تامین خواهد نمود و اقتصاد جزایر مذکور را باندازه کافی تقویت خواهد داد.

پاکستان با تخلف ورزی از قرارداد آتش بس در امتداد خط کنترل در بخش پونچ جمو و کشمیر هند متوسل به‌تیراندازی غیر برانگیزنده گردید. هند پاسخ مناسبی به‌پاکستان داد. هیچ خسارت جانی در این رویداد گزارش نشده است.

اخطار آماده باش کامل راجع به‌باران سنگین در شش بخش ایالت کرالا در هند صادر شده است. ۴۳ نفر در اثر ریزش خاک در بخش یدوکی این ایالت کشته شده‌اند.

شرکای کنفرانس بین‌المللی برای اعانه اضطراری بشردوستانه به‌لبنان پیشنهاد نموده‌اند.اما آنها نیز جویای بازرسی مستقل و معتبر درباره انفجار هفته گذشته در بیروت شده‌اند.

جیممی لایی سرمایه گذار مهم رسانه‌های گروهی هنگ کنگ از میان ۷ نفر است که تحت قانون امنیت ملی چین دستگیر شده‌اند. مسئولین اسامی دیگران را نشان نداده‌اند.

هزاران نفر از اسرائیلیان علیه تدارکات ناکافی دولت آن کشور برای جلوگیری از فساد و وضعیت کووید-۱۹ دست به‌تظاهراتی می‌زنند.