නේපාලයේහි සිදුවුනු ගුවන් යානා අනතුරින් අවම වශයෙන් පුද්ගලයින් 49 ක් මරණයට පත්වෙති.

මගීන් 71 ක් සහ කාර්‍ය මණ්ඩලිය සාමාජිකයින් පිරිසකුත් සමගින් US-Bangla නැමති බංග්ලාදේශයේ පෞද්ගලික ගුවන් සේවාවකට අයත් ගුවන් යානාවක් නේපාලයේ කත්මණ්ඩු ජාත්‍යන්තර ගුවන් තොටුපොළේහි  ඊයේ ගොඩ බැස්වීමට යත්දි සිදුවුනු ගිනි ගැනිමකින් අනතුරුව ධාවන පඨයේහි කඩා වැටි අවම වශයෙන් එහි ගමන්ගත් මගින් 49 කුත් මියගොස් ඇත. එම ගුවන් අනතුර ගැන අපේ කත්මන්ඩු AIR වාර්තා කරුට කරුණු දැක්වු නේපාල් ආරක්ෂක හමුදාවේ නිළ ප්‍රකාශක බ්‍රිගේඩියර් ගෝකුල් භණ්ඩාරි, ජීවිත බේරා ගැනිම් කටයුතු අවශන් කොට දෙමු බවද තුවාළ ලද 22 ක් පමණ පිරිසක් රෝහල් වල ප්‍රතිකාර රැගෙන සිටින බවද යැයි පැහැදිලි කොට ඇත. එම ගුවන් අනතුරට තම සංවේගය පළ කරමින් අග්‍රාමාත්‍ය කේ.පි. සර්මා ඕලි මහතා එම අනපේක්ෂිත ගුවන් අනතුර ගැන පරික්ෂණයක් දියත් කිරිමේ ප්‍රතිඥාවකුත් දි ඇත. එය දශක තුනකින් අනතුරුව නේපාලයට මුහුණදිමට සිදුවුනු දරුණතම ගුවන් අනතුරක් ලෙසින්ද දැක් වේ.