චීන ජනාධිපති ෂී ජින්පින් මෙම සතියේ බීජිංහිදී ඉහළ පෙළේ එක්සත් ජනපද නිලධාරීන් හමුවීමට සැලසුම් කරයි

චීනයේ ආනයන සඳහා අතිරේක ඇමෙරිකානු තීරු ගාස්තු වැඩිකිරීමට නියමිතව ඇති අතර, මාර්තු මස 1 වන දිනට පෙර ඔවුන්ගේ වෙළඳ පරතරයන් වැඩිදියුණු කිරීම සඳහා බීජිංහි ඉහළ පෙළේ එක්සත් ජනපද නිලධාරීන් හමුවීමට චීන ජනාධිපති ෂී ජින්පින් සැලසුම් කරයි.

චීනයේ එක්සත් ජනපද වෙළඳ නියෝජිත රොබට් ලයිටිසර් සහ භාන්ඩාගාර ලේකම් ස්ටීවන් මුන්චින් යන මහත්වරුන් සමඟ සිකුරාදා රැස්වීමට නියමිත බව චීන මාධ්‍ය වාර්තා කරයි. එක්සත් ජනපද නිලධාරීන් සහ ඔවුන්ගේ චීන අනුගාමිකයන් බ්‍රහස්පතින්දා සහ සිකුරාදා සාකච්ඡා සඳහා රැස්වේ.

චීනයේ නියෝජිත පිරිසට නායක උප නායක ලී හී සහ මහ බැංකු අධිපති යි ගෑන්ග් විසින් නායකත්වය දෙනු ඇත. මීට පෙර මාර්තු 1 වනදා සිට චීනය සමග වෙලඳ ගනුදෙනුවක් කරා ලඟා වීමට හැකි වන ලෙස එක්සත් ජනපද ජනාධිපති ඩොනල්ඩ් ට්‍රම්ප් යෝජනා කලේ ය.

බ්‍රහස්පතින්දා පැවත්වෙන අමාත්‍ය රැස්වීමෙන් කුමක් සිදුවනු ඇත්දැයි බලා සිටීමට ඔහු බලා සිටින බව ඔහු ඇඟවුම් කලේ ය. දෙසැම්බරයේ දී වොෂින්ටනය මාස තුනක් තිස්සේ තාවකාලිකව අත්හිටුවා ඇති අතර, සාකච්ඡා සඳහා කාලය ලබා දීම සඳහා චීන ආනයන වටිනාකම ඩොලර් බිලියන 200 ක් මත තීරු බදු වැඩි කිරීමට ට්‍රම්ප් සැලසුම් කරයි.