BBIN ඉන්දියාවේ උප කලාප සම්බන්ධතා සැලැස්ම වර්ධනය කරයි

අග්‍රාමාත්‍ය නරේන්ද්‍ර මෝදිගේ නායකත්වයෙන් යුත් එන්ඩීඒ (ජාතික ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී සන්ධානය) රජයේ විදේශ ප්‍රතිපත්තියේ ප්‍රධාන අංගයක් වන්නේ “අසල්වැසි පළමු” ප්‍රතිපත්තියයි. 2014 දී අගමැති ධුරයට පත්වූ දා සිට, ඔහුගේ අවධානය යොමු වී ඇත්තේ ඉන්දියාවේ අසල්වැසි රටවල් – විශේෂයෙන් ඉන්දියාවේ ආසන්න නැගෙනහිර අසල්වැසියන් ය.   අග්‍රාමාත්‍ය මෝදිගේ අසල්වැසි රාජ්‍ය තාන්ත්‍රිකභාවය හුදෙක් අසල්වැසියන් අතර මිත්‍ර සබඳතා සහතික කිරීම පමණක් නොවේ; උප කලාපීය හා කලාපීය මට්ටමින් දැඩි යටිතල පහසුකම් (මාර්ග, දුම්රිය, ගුවන්) සහ මෘදු (ආර්ථික, මිනිසුන්ට-පුද්ගලයන්ට සහ ඩිජිටල්) සම්බන්ධතාවය ගෙන ඒමට ද එය උත්සාහ කරයි. ඉන්දියාව සහ එහි අසල්වැසියන් අතර දැඩි හා මෘදු සම්බන්ධතා ව්‍යාපෘති රාශියක් ක්‍රියාත්මක වේ.   

බංග්ලාදේශය, භූතානය, ඉන්දියාව සහ නේපාලය) උප කලාපීය සම්බන්ධතා මුලපිරීම එවැනි අරමුණු සපුරාලීමේදී වැදගත් වේ. අත්සන් තැබූ රටවල් අතර පුද්ගලික හා භාණ්ඩ ප්‍රවාහන වාහන සඳහා ඵලදායී නියාමන යාන්ත්‍රණයක් හරහා බාධාවකින් තොරව සම්බන්ධතාවය සහතික කිරීම ප්‍රකාශිත ඉලක්කයයි.   මේ සම්බන්ධයෙන්, බංග්ලාදේශයේ, ඉන්දියාවේ සහ නේපාලයේ නිලධාරීන් අතර මෑතකදී රැස්වීමක් පවත්වන ලදී. භූතානයේ නියෝජිතයින් නිරීක්ෂණ හැකියාවෙන් රැස්වීමට සහභාගී වූහ. රැස්වීමේදී සහභාගී වූ රටවල් අතර මගී, පුද්ගලික සහ භාණ්ඩ වාහන ගමනාගමනය නියාමනය කිරීම සඳහා එම්වීඒ ආයතනයට හැකි වන පරිදි භාණ්ඩ හා මගී ප්‍රොටෝකෝල පිළිබඳව සාකච්ඡා කරන ලදී. 

මෙම රැස්වීම වැදගත් වන්නේ 2018 ජනවාරි මස බෙංගාලූරුවේ පැවති රැස්වීමෙන් පසුව පැවති පළමු රැස්වීම ලෙස ය.   රැස්වීමේදී පවත්වන ලද සාකච්ඡා මත පදනම්ව දේශීය උපදේශනවල ප්‍රතිඵල පිළිබඳව සහභාගී වන රටවල් 2020 මැයි මාසය වන විට ආපසු හැරවීමට ද රැස්වීමේදී තීරණය විය. මෙම සාකච්ඡාවලදී ඉන්දියාව, බංග්ලාදේශය සහ නේපාලය විසින් අත්සන් කළ යුතු අවබෝධතා ගිවිසුම පිළිබඳ කෙටුම්පතක් ද සාකච්ඡා කෙරිණි. මෙම අවස්ථාවෙහිදී භූතානයට බැඳී නොසිට රටවල් තුන අතර බීබීඑන් එම්වීඒ අවබෝධතා ගිවිසුම ක්‍රියාත්මක කරනු ඇත. ඉන්දියාව, නේපාලය, බංග්ලාදේශය සහ භූතානය මෝටර් රථ ගිවිසුමට 2015 ජුනි මාසයේදී අත්සන් තබා තිබුණි. කෙසේ වෙතත් භූතානය තවමත් පාර්ලිමේන්තුවේ ඉහළ මන්ත්‍රී මණ්ඩලය විසින් මෙම ගිවිසුම අනුමත කර නොමැත.

බීබීඑන් මෝටර් වාහන ගිවිසුම සම්බන්ධයෙන් භූතානයේ ප්‍රතිපත්ති සම්පාදකයින් අතර මතු වී ඇති කරුණු තිරසාර සංවර්ධනය හා පාරිසරික අවශ්‍යතා සම්බන්ධය. බිඳෙන සුළු පරිසර විද්‍යාව සහිත කුඩා කඳුකර රටක් වීම නිසා භූතානයේ උත්සුකයන් අව්‍යාජ ය. මේවා සියලු සාමාජික රටවල් භූතානයේ යම් යම් කරුණු සමීපව සොයා බැලිය යුතු කරුණු වේ. භූතානය ගෙන ඒම සඳහා අනෙක් රටවලට භූතානයට ඇතුළුවීමට අවසර දී ඇති වාහන ගණනට සීමාවක් තැබිය හැකිය. ඉන්දියාව භූතානයේ උත්සුකයන් කෙරෙහි අවධානයෙන් සිටින අතර වැඩි ප්‍රවාහන සම්බන්ධතාවයක් තිරසාර සංවර්ධනය හා පරිසරය ආරක්ෂා කිරීමේ පිරිවැය මත නොවිය යුතුය යන විශ්වාසය බෙදා ගනී.   

බීබීඑන් හි සහභාගී වූ සිව් දෙනාගෙන් ප්‍රධාන භූමි හා නේපාලය යන රටවල් දෙකෙන් සමන්විත වන්නේ දේශීය හා දේශසීමා යටිතල පහසුකම් සම්බන්ධතා සීමිත භූමි ප්‍රමාණයකි. නේපාලය සහ භූතානය යන දෙකටම ඉන්දියාව හරහා මුහුදට පිවිසිය හැකිය. ක්‍රියාවට නංවන විට, උප කලාපීය සම්බන්ධතාවය වැඩි දියුණු කිරීමට දායක වනවා පමණක් නොව, සුමට පුද්ගලයන් හා මිනිසුන් අතර සම්බන්ධතා සඳහා පහසුකම් සපයනු ඇති අතර, අවසානයේදී වැඩි සංචාරක හුවමාරුවකට දායක වේ. වඩා විශාල ප්‍රවාහන සම්බන්ධතා ඔවුන්ගේ වෙළඳ සබඳතා වැඩි කිරීමට සහ වෙළඳ භාණ්ඩ වේගයෙන් ගමන් කිරීමට උපකාරී වේ. 

වෙළඳ භාණ්ඩ ප්‍රවාහනය සඳහා ගතවන කාලය, විශේෂයෙන් විනාශ විය හැකි භාණ්ඩ ඉන්දියාව සහ එහි අසල්වැසියන් අතර වෙළඳ සබඳතාවලට බලපාන ප්‍රධාන සාධකයකි. ඉන්දියාවේ ඊසානදිග සහ නැගෙනහිර ප්‍රාන්තවලට ද එවැනි විධිවිධානයකින් ප්‍රතිලාභ ලැබෙනු ඇත. රටවල් තුනම සමඟ ඉන්දියාවට ද්විපාර්ශ්වික යාන්ත්‍රණ ක්‍රියාත්මක වන අතර, බහු-දේශසීමා දේශසීමා විධිවිධානයක් මගින් දේශ සීමා රහිත වෙළඳාමට සහ සංචාරක ව්‍යාපාරයට විශාල රුකුලක් වනු ඇත.   මෝටර් රථ ගිවිසුම ක්‍රියාත්මක කිරීමට ඉන්දියාව, නේපාලය සහ බංග්ලාදේශය ගත් තීරණයත් සමඟ ත්‍රිත්ව සම්බන්ධතා සැලැස්ම යථාර්ථයක් බවට පත්වීමට ආසන්න බව පෙනේ. භූතානයේ ඉහළ මන්ත්‍රී මණ්ඩලයේ දී අනුමත කිරීමත් සමඟ භූතානය ද ඉක්මනින් සංගීත කණ්ඩායමට එක්වනු ඇතැයි අපේක්ෂා කෙරේ.

පිටපත: උපායමාර්ගික විශ්ලේෂක ආචාර්ය රාහුල් මිෂ්රා