අග්‍රාමාත්‍ය මෝදි අද සවස ස්මාර්ට් ඉන්ඩියා හැකතන් ඇමතීමට නියමිතය

 

අග්‍රාමාත්‍ය නරේන්ද්‍ර මෝදි මහතා අද සවස 4.30 ට සමස්ත ලංකා කාර්මික අධ්‍යාපන කවුන්සිලයේ ස්මාර්ට් ඉන්ඩියා හැකතන් අමතනු ඇත. මෙම අවස්ථාවට ඔහු සිසුන් සමඟ ද කටයුතු කරනු ඇත. මානව සම්පත් අමාත්‍ය රමේෂ් පොක්රියල් නිශාන්ක් මහතා පැවසුවේ ස්මාර්ට් ඉන්දියා හැක්ටන් -2020 (මෘදුකාංග) හි අවසන් මහා තරගය අගෝස්තු 3 වනදා දක්වා පැවැත්වෙන බවයි.

ස්මාර්ට් ඉන්දියා හැකතන් යනු අපගේ එදිනෙදා ජීවිතයේදී අප මුහුණ දෙන දැවෙන ගැටලු කිහිපයක් විසඳීම සඳහා වේදිකාවක් සිසුන්ට ලබා දීම සඳහා වන රටපුරා ආරම්භයකි. ස්මාර්ට් ඉන්දියා හැක්ටන් 2017 හි පළමු සංස්කරණයේදී සිසුන් 42,000 ක් සහභාගී වූ අතර එය 2018 දී ලක්ෂයක් දක්වාත් 2019 දී ලක්ෂ 2 දක්වාත් ඉහළ ගොස් තිබේ.

ග්‍රෑන්ඩ් ෆිනේලය අන්තර්ජාලය හරහා සංවිධානය කරනු ලබන්නේ රට පුරා සිටින සියලුම සහභාගිවන්නන් විශේෂයෙන් ගොඩනඟන ලද උසස් වේදිකාවක් හරහා සම්බන්ධ කිරීමෙනි. මධ්‍යම රජයේ දෙපාර්තමේන්තු 37 කින්, ප්‍රාන්ත රජයන් 17 කින් සහ කර්මාන්ත 20 කින් ගැටළු 243 ක් විසඳීම සඳහා සිසුන් දසදහසකට අධික පිරිසක් තරඟ වදිති.